Dodany: 2012-01-30 13:37:38

Jakie funkcje pełnią podatkiKażde państwo w jakiś inny sposób działa, zajmuje się swoimi obywatelami, stara się o ich lepszy byt – przynajmniej w praktyce. W zamian – państwo oczekuje od obywateli również masy warunków, które zapisane zostały w wprawie.

 

Jednym z  warunków koniecznych jakie musi wypełnić obywatel jest płacenie podatków w formie takiej jak choćby pity Ursynów. Podatki pełnią więc funkcję kontrolną nad obywatelami, którzy zamieszkują dany obszar objęty podatkami. Podatki oprócz funkcji kontrolnej posiadają również funkcję typowo fiskalna, a więc stanowią źródło dochodu państwa – co widać w dokumentach jakimi są pity Ursynów.

 

Pity Ursynów pokazują jaka część dochody każdego podatnika jest przekazywana na rzecz państwa. Oprócz funkcji wyżej wymienionych warta jest uwagi również funkcja najbardziej wpływająca na stan gospodarki – jest to funkcja stymulacyjna. Stymulacja rynku poprzez podatki polega głównie na tym iż podatki mogą być różnicowane, mogą być regulowane ulgami podatkowymi, przez co gospodarka staje się bardziej aktywna, żywa – działa jak żywy organizm..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie funkcje pełnią podatki
Nick: