Dodany: 2012-01-30 13:39:02

Czym są skale podatkoweCo roku każda osoba fizyczna – przynajmniej w teorii wypełnia swój obowiązek jakim jest wpłata określonego podatku do kasy państwa. Pity Ursynów składane są przez każda osobę fizyczną, przez co budżet państwa się zwiększa.

 

Często jednak zastanawiamy się w jaki sposób podatek obliczany jest dla każdego z osobna, że często osoby podobnie zarabiające maja inaczej rozliczany podatek.
Pity Ursynów pokazują jaki rodzaj podatku został naliczony i w jakiej wysokości, która to zależy tylko i wyłącznie od tak zwanej skali podatkowej, a więc od stopnia – wzoru jaki został wyliczony na rzecz danej osoby, która to ma dochód powyżej lub poniżej tak zwanego progu dochodowego.

 

Każdy płaci inaczej, w zależności od tego jak pity Ursynów zostały wypełnione i jakie posiadają kwoty w poszczególnych rubrykach pita. Pity Ursynów są więc określone zgodnie z tym co rząd ustala jako skalę podatkową, a więc wpływy do budżetu są ściśle związane z tym, co ustalił rząd na dany rok podatkowy. A więc państwo od początku do końca pilnuje naszych podatków według pewnych wzorów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są skale podatkowe
Nick: