Dodany: 2012-01-30 13:40:42

Kto ustanawia prawo podatkoweTo jaki podatek za ubiegły rok zapłacimy zależy od wielu elementów jakie określone są w tak zwanych ustawach podatkowych. To więc czy pity Ursynów zostaną wypełnione tak, że od państwa otrzymujemy jeszcze zwrot, czy też zostaną wypełnione tak, że musimy dopłacić państwu jeszcze dodatkowy podatek zależy od prawa podatkowego określanego przez rząd, a konkretnie ministerstwo finansów.

 

To ministerstwo finansów od początku do końca kontroluje w naszym kraju podatki, ich wysokość oraz proponuje rodzaje ich wpłaty od popularnych dokumentów jakimi są roczne pity Ursynów po ryczałty ewidencjonowane. Ministerstwo finansów ustala prawo podatkowe, a urzędy skarbowe kontrolują i pilnują jego przestrzegania od kontroli dokumentów jakimi są pity Ursynów po ryczałty firm, czy dużych korporacji.

 

Pity Ursynów są więc jedynie elementem większej całości jaką jest prawo podatkowe ustalane za każdym rokiem przez rząd i ministerstwo finansów. Aby więc doczekać się godziwego traktowania podmiotów gospodarczych płacących podatki – należy wybierać partie, które z pewnością obsadzą ministerstwo finansów odpowiednimi osobami, które będą rozsądnie zarządzały podatkami i skalami podatkowymi, by nieodczuwalny podatek dla obywateli był odczuwalnym dla państwa – a konkretnie budżetu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kto ustanawia prawo podatkowe
Nick: