Dodany: 2012-01-30 13:50:15

Podatek VATKażdy produkt, czy usługa – niezależnie od tego ile kosztuje posiada dwie ceny. Jedną z nich jest cena netto – bez podatku, drugą zaś cena jest cen a z vat – czyli podatkiem od towarów i usług.

 

Vat jako podatek inny niż pity Ursynów jest określany jako podatek od wartości dodanej. Pity Ursynów to podatek od dochodu, zaś vat to podatek dodawany na każdym etapie obrotu produktem w gospodarce rynkowej. Vat i jego wysokość są ściśle związane z sytuacją jaka jest na rynku i w gospodarce kraju, w którym wprowadzono vat – jeśli sytuacja nie wygląda najlepiej – vat jest systematycznie podnoszony, tak by do budżetu państwa wpływała większa suma z tytułu podatku i usług.

 

Pity Ursynów to tylko część podatków jakie na co dzień są nam naliczane pośrednio, vat to również pośredni podatek, który obecnie wynosi 23% ceny produktu lub usługi. Cały podatek opłaca kupujący lub korzystający z usługi – tak by sprzedawca miał już tylko czysty zysk z produktu lub usługi. Pity Ursynów i vat to więc mimo, że tak samo pośredni podatek, są jednak zupełnie inaczej naliczane..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatek VAT
Nick: