Dodany: 2012-01-30 13:56:11

Czym są deklaracje PITPolskie prawo podatkowe określa zasady tego w jaki sposób jaki rodzaj podatku ma zostać opłacony. Dlatego też nie ma możliwości, by osoba, która posiada przychód nie rozliczyła się z podatku, gdyż jest to  niezgodne z prawem, a za brakującą deklarację podatkową pity Ursynów naliczana jest bardzo wysoka kara.

 

Kara grzywny jest najbardziej popularną sankcją wobec opornych, którzy zapominają lub specjalnie nie rozliczają się z podatku poprzez pity Ursynów. Pity Ursynów muszą zostać wypełnione zawsze wtedy, kiedy osoba fizyczna pracuje lub prowadzi własną jednoosobową działalność gospodarczą – nawet jeśli nie wykazuje dochodu.

 

Podatki pit rozliczane jako pity ursynów zawsze gromadzone są przez budżet państwa jako środki trwałe, którymi zarządza się z wyprzedzeniem z racji tego, że są one – a konkretnie ich wysokość przewidywalne, a co za tym idzie mogą zostać zaplanowane wydatki zgodnie z tymi oczekiwaniami. Pity Ursynów są więc stałym źródłem dochodu państwa, dzięki czemu, my niejako tracimy, ale i zyskujemy – bo w teorii podatki są wydawane na potrzeby państwa – społeczeństwa, a więc w teorii na nasze potrzeby..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są deklaracje PIT
Nick: