Dodany: 2012-01-30 14:00:35

Kogo dotyczy podatek PITKażdy niezależnie od tego  w jaki sposób pracuje – jest osobą fizyczną lub prawną. Ta pierwsza część osób jest więc grupą zaliczaną do rozliczeń pity Ursynów.  Pity Ursynów to nic innego jak rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych, które to mają obowiązek rozliczenia się rokrocznie z fiskusem.

 

Fiskus – to określenie podatku, czyli pity Ursynów są niejako narzędziem do rozliczenia się, a więc wypełnienia obowiązku rozliczenia podatkowego pity Ursynów. Obowiązek ten spoczywa na każdym z osobna, a także na pracodawcach, którzy zobowiązani są określić i wydać każdemu z pracowników pity Ursynów , które są podstawą do rozliczenia się każdej osoby fizycznej z fiskusem.

 

Dlatego też – to ważne, by każda osoba fizyczna otrzymała swoją podstawę do rozliczenia, by mogła wypełnić swój obowiązek – rozliczyć się z podatku. Pity Ursynów należy dostarczyć  również w odpowiednim czasie, gdyż w innym wypadku może to grozić nałożeniem kary finansowej na osobę, która ni dopełniła obowiązku rozliczenia się..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kogo dotyczy podatek PIT
Nick: