Dodany: 2012-01-30 14:20:04

Czy można rozliczać się wspólnie z małżonkiem lub dziećmi Coroczne odliczenia i rozliczenia, czyli pity Ursynów – to z roku na rok coraz łatwiejsza formalność. Z roku na rok ministerstwo finansów ułatwia nam ten bądź co bądź przykry obowiązek – co oznacza, że staje się on coraz bardziej ludzki, a przez co wielu z nas przestaje odkładać go na później, a rozlicza się, czyli składa swoje pity Ursynów – niemal od pierwszych dni, kiedy jest to możliwe.

 

Od lat możliwe jest rozliczenie pity Ursynów w sposób rodzinny, co oznacza, że małżeństwo wypełnia deklarację wspólnie – samodzielnie. Małżeńskie deklaracje –pity Ursynów są nieco bardziej skomplikowane, jednak podobnie jak w przypadku rozliczeń oddzielnych – można skorzystać z programu e-deklaracje, który nie tylko pomoże nam rozliczyć się wspólnie  małżonkiem, ale również wysłać deklarację przez internet – co do niedawna nie było możliwe, gdyż trzeba było złożyć osobisty podpis jednego z małżonków.

 

Rozliczenia z podatku można również dokonać wraz ze swoimi dziećmi – podobnie jak przy okazji rozliczenia ze współmałżonkiem polega to jedynie na wypełnieniu dodatkowej luki, poniżej swojej deklaracji..

Nick: