Dodany: 2012-08-21 09:45:41

 

Czym jest spółka komandytowa Wiele jest osób , które chcą założyć własną firmę, jednak wciąż nie mają pomysłu, jaki rodzaj firmy, pod względem prawnym miałby to być. Wiele osób decyduje się na spółki. Jednak, aby założyć spółkę, często brak jest środków, które należałoby do tej spółki wnieść.

 

Spółka komandytowa jest to spółka, do której jedna osoba może wnieść kapitał, jeśli reszta wspólników na to pozwala. Spółka komandytowa – jak określa biuro księgowe warszawa - jest inna gdyż nie posiada osobowości prawnej, a więc jest firma osobową, która prowadzi działalność pod własną firmą, imieniem, nazwiskiem. Biuro księgowe warszawa jako biuro, które często uczestniczy w zakładaniu spółek komandytowych – uważa, że to bardzo atrakcyjna forma zakładania spółek, choćby dlatego, że nie każdy wspólnik musi przed wierzycielami odpowiadać swoim majątkiem.

 

Biuro księgowe warszawa tłumaczy, że minimum jedna osoba w spółce może odpowiadać swoim majątkiem i minimum jedna może nie odpowiadać swoim majątkiem. Biuro księgowe warszawa zauważa, że spółki komandytowe mogą dziś powstawać również na zasadach takich, że tylko jedna z osób ze spółki działa aktywnie,a reszta jest w spółce jako wkład finansowy. Takie rozwiązania są bardzo popularne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest spółka komandytowa
Nick: